Živanice se vytáhly na třetí místo

Fotbal - 18. 06. 2022

ŽIVANICE - Třetiligoví fotbalisté Živanic v sobotu dopoledne uzavřeli ročník třetí nejvyšší soutěže a při příležitosti tamní pouti zdolali béčko Dukly Praha 3:1. V tabulce tak přeskočili B tým Jablonce a konečným pořadím zaznamenávají svůj historický úspěch. Dukla si udržela desátou příčku.

TJ Sokol Živanice - Dukla Praha B 3:1 (2:1). Branky: 15. Petrus, 17. Nikodém, 74. Kopecký - 45. Hudec. Diváků 160.

Domácím patřila úvodní dvacetiminutovka. Po asistenci Kopeckého otevřel skóre utkání živanický David Petrus, který zaznamenal v této sezoně sedmnáctý gól, o dvě minuty později to byl Nikodém, který zvýšil živanické vedení na 2:0.

Dukla ale v poslední minutě první půle skóre korigovala Hudcem na 2:1 a vykřesala pro druhou polovinu utkání jiskřičku naděje. Po akci Štěpánka mohl živanický náskok navýšit znovu Petrus, slibnou střeleckou pozici poté promarnil Spěvák. V 67. minutě neproměnil Kopecký penaltu, ale v 74. minutě pojistil právě on tříbodový živanický zisk a bylo hotovo. Další střelecké pokusy vyšly již naprázdno, vše zůstalo v režii svěřenců domácího trenéra Romana Olivy.

Konečné třetí místo ve skupině B České fotbalové ligy je pěkným úspěchem celého kolektivu TJ Sokol Živance, jehož práce zaslouží obdiv i uznání (jma) Foto ze sobotního utkání: PETR HRNČÍŘ