Tři góly Ostravě vynesly tři body

Fotbal - 20. 02. 2021

PRAHA – Ve dvacátém kole Fortuna:ligy si hráči FK Pardubice připsali ve vršovickém Ďolíčku další tři cenné body, když dokázali porazit Baník Ostrava 3:2 (poločas 1:0). Stínem utkání byla dvě zranění v domácím mužstvu. Nejprve Cadu a poté Filip Čihák opustili hřiště na nosítkách. Druhého jmenovaného musela odvézt kvůli jeho nešťastnému střetu s týmovým kolegou brankářem Boháčem, odvracejícím nebezpečnou střelu soupeře, k ošetření do pardubické nemocnice sanitka.

První půle utkání probíhala jednoznačně pod taktovkou Pardubic. Hráči Baníku si za celou dobu prakticky nevypracovali ani jednu šanci. Naopak Pardubičtí se dostali hned v úvodní čtvrthodince do tří vyloženek. Cadu, Černý ani Hlavatý se však nakonec radovat nemohli, ostravskou jistotu představoval brankář Laštůvka. Převaha domácích byla po zásluze korunována až v 41. minutě, kdy Surzynův roh zpečetil kapitán Jan Jeřábek, jenž si tím připsal premiérový gól v nejvyšší soutěži. První gól mohl oslavit i Filip Čihák, který na 2:0 zvýšil v 74. minutě. Žel, o něco později došlo k výše zmíněné nešťastné situaci… Ostrava se v závěru výrazně zlepšila, po Tetourově snížení na 2:1 se dal očekávat dramatický závěr. Nádherný sólový únik však v 87. minutě úspěšně završil pardubický David Huf a ani poslední gól do Boháčovy branky v první minutě nastavení, jímž na 3:2 snížil Patrizio Stronati, nic nezměnil na faktu, že FK Pardubice dosáhl v celkové tabulce již jedenatřiceti bodů. (ro) Foto: MILAN KŘIČEK (Na snímku ze sobotního utkání kapitán FK Pardubice Jan Jeřábek, který vstřelil v utkání s Baníkem svůj první gól v nejvyšší soutěži)

Podrobný referát a obvyklá fakta ze zápasu naleznete v tištěném vydání Týdeníku Pernštejn. Na těchto stránkách bude k dispozici v neděli kolem 22. hodiny.

Proti Plzni od začátku v deseti

Vývoj utkání s Viktorií výrazně ovlivnil Halinského faul, Pardubičtí však nakonec i křesali naději