Z Opavy s prázdnou

Fotbal - 13. 03. 2021

OPAVA – Celý druhý poločas utkání 23. kola Fortuna:Ligy na hřišti Slezského FC Opava odehrálo mužstvo FK Pardubice v deseti. Do šatny totiž musel v nastavení první půle odejít po červené kartě Cadu, jenž kopl do hlavy protihráče. Nařízenou penaltu proměnil Smola a to stačilo Opavě k vítězství 1:0.

Pardubičtí utkání vůbec nezačali špatně, do šancí se dostali Solil a Ewerton. Zlom přišel ve 29. minutě, kdy sólový únik opavského Čvančary zlikvidoval brankář Marek Boháč, při zákroku si ale zranil nohu. Zastoupit ho tedy musel Jiří Letáček. Opavští se chytli…

K vyrovnání měli hosté v druhém poločase blízko, šance zaznamenali Toml, Huf a Pfeifer, štěstí se však v sobotu drželo domácích. Z Opavy tedy jedou Pardubice s prázdnou a také se starostmi, pokud jde o sestavy pro příští důležitá utkání v Ďolíčku. (ro) Foto: MILAN KŘIČEK (Na archivním snímku brankář Jiří Letáček)

Podrobný referát přinese Týdeník Pernštejn v tištěném vydání. K dispozici na webových stránkách bude v neděli před 22. hodinou)

Šťastná plichta

Pardubičtí fotbalisté remizovali ve Zlíně

Zmar pod hradeckými lízátky

Pardubičtí fotbalisté v derby neuspěli, příliš pozdě začali být aktivní

Proti Plzni od začátku v deseti

Vývoj utkání s Viktorií výrazně ovlivnil Halinského faul, Pardubičtí však nakonec i křesali naději