Dynamo končí. Na Boleslav nestačilo

hokej - 23. 03. 2021

PARDUBICE – S pomyslným nožem na krku nastupovali dnes pardubičtí hokejisté ke čtvrtému utkání čtvrtfinále. Začátek se sice nesl v již tradičních kolejích, kdy Dynamo odehrálo dvě vyloučení během úvodních sedmi minut, aby pak ale bojovné odhodlání udržet se v sérii podpořilo dvěma brankami! Nevídanou událost pak ještě ve druhé třetině přiživil snajpr Camara, který zvýšil již na 3:0. To ale bylo ze strany Pardubic, bohužel, vše. Poměrně lacinými góly se totiž hosté opět dostali do hry a pomalu začali diktovat tempo. Dynamo začalo tahat za kratší konec, u všeho byli jeho hráči spíše až druzí, každou střelu na branku vysílali se zbytečným, minimálně vteřinovým, zpožděním. Chyby v obraně a neproměnění ani těch největších tutovek pak zapříčinily to, že Boleslav až moc symbolicky vyhrála závěrečnou třetinu 0:4 – tedy stejným výsledkem, jakým ovládla celé čtvrtfinále.
Čtvrtfinále 4. zápas: Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav 3:5 (2:0, 1:1, 0:4).
Branky a nahrávky: 6:51 Poulíček (Blümel), 7:36 Tybor (Kousal), 20:47 Camara (Kosticyn, Mikuš) - 21:40 Jääskeläinen (Bernad, Cienciala), 46:16 P. Kousal, 47:34 Šidlík (Šťastný), 50:58 Kotala (Ševc), 59:50 Stránský (Strnad). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Hlavatý.  Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Střely na branku: 28:25.  Vhazování: 23:36. PARDUBICE: Klouček (Barulin) – Vála, Nakládal, Mikuš, Bučko, Kolář, Hrádek, Chabada – Kousal, Roman, Tybor – Kosticyn, Zohorna, Camara – Kusý, Poulíček, Blümel – Horký, Paulovič, Rohlík. (saf) Na snímku: Pro pardubické hokejisty letošní sezona již skončila… Foto: LUBOŠ JENÍČEK