Ewerton to zařídil!

Fotbal - 03. 04. 2021

OLOMOUC – Pardubičtí prvoligoví fotbalisté sehráli v sobotním odpoledni na Hané další velmi pohledné utkání, mnohem cennější jsou ale tři body, které vezou domů.

Blízko střeleckého úspěchu byl pardubický Ewerton již ve 11. minutě, z přímého kopu se ovšem trefil pouze do tyče. Hosté hráli s přehledem, jejich snaha však narážela na obranu soupeře. Olomoučtí šancemi nevynikali, pardubický brankář Letáček se dostal k prvnímu zákroku prakticky až v 74. minutě, kdy šel sám na jeho bránu Zifčák.

Rozuzlení padlo v 84. minutě po obrovské chybě domácího gólmana Mandouse. Ewerton nezávahal a poslal míč do zcela odkryté svatyně Sigmy. Olomouci se vyrovnat již nepodařilo.

25. kolo Fortuna:Ligy SK Sigma Olomouc – FK Pardubice 0:1 (0:0) (ro) Foto: RADEK KLIER (Na snímku David Huf a Emil Tischler)

Podrobný referát přinese Týdeník Pernštejn v tištěném vydání v úterý 6. dubna. K dispozici na webových stránkách bude v pondělí 5. dubna ve večerních hodinách.

Zmar pod hradeckými lízátky

Pardubičtí fotbalisté v derby neuspěli, příliš pozdě začali být aktivní

Proti Plzni od začátku v deseti

Vývoj utkání s Viktorií výrazně ovlivnil Halinského faul, Pardubičtí však nakonec i křesali naději