Nájemník nechal klíče ležet

Fotbal - 09. 04. 2021

PRAHA – Na utkání 26. kola Fortuna:Ligy by mělo mužstvo FK Pardubice rychle zapomenout. Anebo vlastně ne. Poučit se lze i ze zbytečného neúspěchu.

Většinu času to totiž vypadalo, jako by nájemník Ďolíčku nechal ležet klíče od domu, zapůjčené od pana domácího, na odkládací poličce, domácí se na to nemohl či nechtěl dívat, a tak si je vzal a v klidu si otevřel všechny dveře… Pardubickým se to zkrátka v pátek večer nepovedlo. Nemrzí jen prohra 0:2, ale rovněž červená karta, kterou obdržel Prosek ve 42. minutě za nehezký zákrok vůči Schumacherovi.

Přitom Pardubičtí začali dobře, vydrželo jim to však jen do 15. minuty. Vše se možná mohlo vyvíjet jinak, ale sudí Berka si asi nemyslel, že by se na krvi Davida Hufa ve vápně Bohemians jakkoli podílel Bederka. Naopak, od té chvíle se vše změnilo a Bohemka měla jasně navrch. První její gól padl z penalty (nešikovný zákrok Čiháka v 35. minutě), Puškáč nezaváhal. Kdo čekal obrat po přestávce, hluboce se mýlil. Pardubická obrana zaspala hned v úvodu druhé půle a Osmančík v klidu zvýšil. Pardubice sice zcela nerezignovaly, ale chválu na jejich adresu si tentokrát odpustíme. Škoda.

FK Pardubice – Bohemians Praha 1905 0:2 (0:1) (ro) Foto: LUBOŠ JENÍČEK (Na snímku z pátečního utkání David Huf)

Podrobný referát v pondělním tištěném vydání Týdeníku Pernštejn

Šťastná plichta

Pardubičtí fotbalisté remizovali ve Zlíně

Zmar pod hradeckými lízátky

Pardubičtí fotbalisté v derby neuspěli, příliš pozdě začali být aktivní

Proti Plzni od začátku v deseti

Vývoj utkání s Viktorií výrazně ovlivnil Halinského faul, Pardubičtí však nakonec i křesali naději