Předvánoční nadílka Liberci

Fotbal - 16. 12. 2023

PARDUBICE – Konečně zase vítězství doma! Důležité tři body získali dnes v podvečer v CFIG Areně hráči pardubického týmu v 19. kole Fortuna:Ligy po výhře nad Slovanem Liberec 2:0.

Utkání začalo na obou stranách až velmi opatrně. Úvodní gól Pardubic padl prakticky až z první příležitosti domácích. Při ní se ve 12. minutě výborně uvolnil a ze šikmého úhlu se skvěle trefil Zlatohlávek. Ve 29. minutě byl liberecký Tupta blízko vyrovnání, jeho šikovný pokus z přímého kopu však domácí gólman Kinský nádherně vykryl.

Na začátku druhé půle působili Liberečtí nebezpečněji, šance se vyskytly ale i na straně Pardubic (Daněk, Zlatohlávek, Hlavatý). Pak přišla 66. minuta, v ní nejprve perfektní únik Hlavatého a jeho chytrá přihrávka Daňkovi – a bylo to 2:0. Domácí si výhru již vzít nenechali. Mrzet může snad jen červená karta Mukwellemu v 90. minutě.

FK Pardubice – FC Slovan Liberec 2:0 (1:0). Přihlíželo 2189 diváků. (ro)  Foto z utkání: MILAN KŘIČEK (Na snímku v domácím červenobílém dresu střelec prvního pardubického gólu Tomáš Zlatohlávek)

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.