Důstojná prohra na úvod

fotbal - 19. 07. 2024

PRAHA – Těsnou prohrou o jediný gól vstoupili pardubičtí fotbalisté do nového ročníku nejvyšší soutěže. V ostré premiéře na Letné svěřenci trenéra Saňáka vedli, když se ve 25. minutě prosadila nová akvizice červenobílých Jan Kalabiška. Ten využil Zlatohlávkovu uličku a nedal Vindahlovi šanci – 0:1. Sparta pak ovšem přeci jen strhla vítězství na svoji stranu, když nejprve v závěru první půle vyrovnal Ryneš a po hodině hry vstřelil vítězný gól Olatunji.

1. kolo: Sparta Praha – FK Pardubice 2:1 (1:1). Branka Pardubic: Kalabiška. Diváků: 16.744. (saf)

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

Nakonec Votroky zaslouženě smázli

Derby východočeských rivalů skončilo 2:1 pro domácí FK Pardubice. Důležité tři body!

Náhrada za Kalabišku

Pardubický klub reagoval na vážné zranění Jana Kalabišky

Hlavatý Pardubice nešetřil

Pardubičtí fotbalisté prohráli pod Ještědem

Bezbodový zmar ve vedru

Pardubičtí fotbalisté se ani ve druhém domácím utkání proti Slovácku neprosadili